-
מרן
-
חיפוש מתקדם
מצות טעמו וראו
טריתא
אור ההלכה
מצות מסורת
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
714 אורחים

קטע מרגש מהעתק מכתב שנשלח ללשכת מרן שליט"א

    
מספר צפיות: 2499

לק"י

 

קטע מתוך מכתב שנשלח ליו"ר ועד בית הכנסת "גבורות ישראל" בראשל"צ, י"א אייר התשע"א, עם העתק ללשכת מרן שליט"א.

 

...אכן, כך הרגישו אבותינו, וכבר המשכנו אנו עם ההתבטלות והכניעה וההצטדקות. היינו שחוק לכל עדות ישראל, נגינתם כל היום. אלה ברכב ואלה בסוסים, ואנחנו כי במקלי...

עד שריחם עלינו בורא עולם, וזכר זכות אבותינו הקדושים, מסירות נפשם ותמימותם הטהורה, והעיר לנו ממזרח צדק יקראהו לרגלו, האי גברא רבא, נר ישראל עמוד ההוראה בנן שלקדושים, וזאת ליהודה ויאמר שמע ה' קול יהודה, ידיו רב לו ועזר יהיה לנו, הלא הוא מורינו ורבינו הרב הגאון הגדול מרן יצחק רצאבי שליט"א, שהרים קרנינו לאחר ששחינו עד עפר, ובא ונימוקו עמו ובכל מקום הלכה כמותו, אין מי יאמר לו מה תעשה ומה תפעל. וגם השועלים המחבלים שנכנסו לכרמים נסעו מזה, כי שמעו שמעו וייראו, ומן האחווה נסעו. והרים והגביה קרנינו קרן ישראל, ואין לנו ממי לפחד וממי לירא, כי בכל עת וזמן נאכל מפריו ונשבע מטובו. אשרינו שזכינו לכך. כי כמעט רגע אחד ונטמענו בין קהילות ישראל, ונבוא אל קרבם ולא נודע כי באנו אל קרבם. וכבר שלחו ידם בספרי תורתנו ומסורת אבותינו, להשכיחם באחריתינו, לאמור מתי ואיה ואיך ולמה.

וברוך ה', יש לנו מורה הוראה, ותורה ובית מדרש שמשם תצא ההוראה, וספריו רבים כיד המלך, מכל מאכל אשר יאכל, כתר תורה מסרה לנו, דבר דבור על אופניו. ורבים מעמי הארץ מתיהדים כי שמח ליבם בקרבם, כי יש מוציא סוד תורה לאורה והוא עלי הדור יגונן. ואל נא נאבדה כי על כן יש לנו אב זקן.

...

 

 

י. חגבי

כפר אריה

ראשון לציון

הדפסשלח לחברהוסף תגובה

עוד מכתבים

  1. לעמוד הבא

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
ארז יחיאל
פעולת צדיק
ת"ת עטרת חיים
מנויים לחיים
רשת כוללים יום הששי נחלת מהרי"ץ
מועדי השם
שר שלום קשת
עבור לתוכן העמוד