-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
מנויים לחיים
פעולת צדיק
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
896 אורחים

ספרי תורה שמוציאין בראש חודש וחנוכה

    
מספר צפיות: 1284
ט"ו תמוז ה'תשפ''ב

ספרי תורה שמוציאין בראש חודש וחנוכה

מעוניין לדעת האם הוצאת 3 ספרי תורה בשבת חנוכה או ראש חודש זה מנהג להוציא ספרים בזה אחר זה, או שזה מעוגן בגמרא?

חנניה טיירי

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

מנהגינו לא רק כשהם שלושה ספרי תורה, אלא גם כשהם שנים, שאין מוציאים אותם ביחד אלא לאחר גמר הקריאה בראשון מוציאים השני, וכמו כן השלישי. מקורו אינו אמנם בגמרא הבבלית, אבל מפורש הוא בגמרא הירושלמית פ"ז דסוטה הל"ג, ומגילה פ"ד הל"ה, ובמסכת סופרים פי"א הל"ג שרבי יוסי אמר לרב עולא החזן, תהא מייביל חדא ומייתי חדא יעו"ש. דהיינו תוליך ותחזיר ס"ת אחד להיכל, ואח"כ תוציא ותביא את השני לקרוא בו. והרחבתי בס"ד בבארות יצחק על פסקי מהרי"ץ כרך שני אות נ"ד מדף תק"ה.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-27]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
אור ההלכה
ארז יחיאל
מצות מסורת
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
טריתא
לחמא עניא
שר שלום קשת
מועדי השם
עבור לתוכן העמוד