-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
טריתא
מצות טעמו וראו
מצות מסורת
אור ההלכה
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
510 אורחים

דין ברכת הלבנה ביום המעונן

    
מספר צפיות: 2522

מתוך שלחן ערוך המקוצר סי' ע"ט הל' א'

 

ואם נתכסית בעב, אין לברך עליה, אלא אם כן הוא דק וקלוש. ואם התחיל לברך ואחר־כך נתכסית בעב, גומר את הברכה. אבל אם הוא משער שלא יוכל לגמור את הברכה קודם שתתכסה, אסור לו להתחיל {ב}:

 

עיני יצחק הערה ב':

מג"א שם סק"א בשם הרדב"ז, והעתיקוהו האחרונים, וכן חכמי תימן השתילי זתים שם סק"ב, ומהרי"ץ בעץ חיים דף קנ"ח ע"ב, ועפ"ז הוא מנהגינו ומנהג האשכנזים גם כן לברך כשהענן דק. ומה שנהגו הספרדים האידנא שלא לברך אפילו כשיש ענן דק, הוא על פי החיד"א ובן איש חי, הובאו בכף החיים ס"ק ח"י. והנה מאידך יש מקילים לברך כל שרישומה ניכר בין העבים, כמו שהובא בשערים מצויינים בהלכה סימן צ"ו סק"ז, אם כן שפיר עבדינן כדעה זו שהיא ממוצעת.

 

הדפסשלח לחבר

עוד..

  1. לעמוד הבא

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
רשת כוללים יום הששי נחלת מהרי"ץ
ארז יחיאל
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
ת"ת עטרת חיים
שר שלום קשת
מועדי השם
עבור לתוכן העמוד