-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
אור ההלכה
מצות מסורת
מצות טעמו וראו
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
446 אורחים

להסיר מכשול

מספר צפיות: 2407
כ"ו טבת ה'תשע''א

ידוע, שמפאת יוקר המחירים כיום בפרט בירקות ופירות, ישנן רשתות שיווק המוזילות את מחיריהן בכדי למשוך קונים, וזה דבר מבורך לכשלעצמו, להקל במידה רבה על הוצאות הבית, אולם יש לזכור וליתן את הדעת, לפיקוח הכשרותי הניתן ברשת המציעה את מוצריה הזולים, שידוע שישנם רשתות שרמת הכשרות אצליהם מאוד נמוכה ( ואפשר שעקב כך יש להם את האפשרות להוזיל במידה ניכרת), ובהיות שאין הדבר עומד למול עיני הקונים, היות שהורגלו לא לשאול על כך, (מלבד אם קונים בשוק וכדו'), מכל מקום מציאות חדשה זו, מחייבת יתר שימת לב: בירקות להפריש תרומות ומעשרות כדת וכדין, (ללא ברכה כמובן), ובפירות צריך לברר על חשש ערלה, וכמו"כ בהפרשת תרומות ומעשרות להכליל בנוסח גם חילול מעשר שני, ולייחד לכך מטבע, כיוון שהולכים בפירות אחר חנטה, הרי שעדיין שייכים פירות אלו לשנה הקודמת שהיא שנת מעשר שני, ויה"ר שלא יצא שום דבר ומכשול מתחת ידינו.

הדפסשלח לחבר

עוד..

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מועדי השם
מיני תבלין וקליות
שר שלום קשת
מנויים לחיים
פעולת צדיק
ארז יחיאל
רשת כוללים יום הששי נחלת מהרי"ץ
ת"ת עטרת חיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
טריתא
עבור לתוכן העמוד