-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
ארז יחיאל
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
אור ההלכה
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
609 אורחים

התדיינות בבית משפט אזרחי

    
מספר צפיות: 4780
כ"ב אדר ה'תשע''ג

לכבוד כבוד הרב יצחק רצאבי
שני אנשים דתיים תבעו אותי בבית משפט אזרחי, פניתי והצעתי עוד קודם לכן כי נגש לדין תורה על מנת לברר את המחלוקת בנינו בדיני ממונות, הצעתי להם רשימה של 3 בתי דין ספרדיים באופן אקראי כיון שגם התובעים וגם הנתבע ספרדיים, בעודי ממתין לתשובתם, הגיע אלי כתב תביעתם מבית משפט אזרחי, בתביעתם מבקשים הצמדות וריביות שיותר ממכפילות את הסכום השנוי במחלוקת בנינו, פניתי אליהם אישית כדי להעמידם על חומרת מעשיהם-אין תגובה,נאמר לי שתשובת כבוד הרב בכתב אלי עשוייה לגרום לכך שיחזרו בהם וימשיכו את ההליך בבית דין תורני, תשובת כבוד הרב נדרשת בהקדם.

 

בכבוד רב ר.נ.

 

שלום וברכה
להלן תשובת מרן שליט"א לשאלתכם:
הלכה פשוטה ברורה ומוסכמת ברמב"ם ובשו"ע ובכל הפוסקים, שהדן בערכאות של גויים הרי זה רשע וכאילו חירף וגידף והרים יד בתורת משה רבינו ע"ה. וכ"ש בתי משפט של יהודים שדנים כדיני גויים. וכל המוציא ממון על פיהם שלא כדין תורה, הרי זה גזל בידו.
 
בכבוד רב
 
שילה יגאלי
משב"ק

הדפס

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
שר שלום קשת
מצות מסורת
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
ת"ת עטרת חיים
טריתא
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
מועדי השם
עבור לתוכן העמוד