-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

לא מצליח לראות קבצי פלאש? לחץ כאן!
מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

 

  דרשת "המעמד הגדול" - חול המועד סוכות ה'תש"פ , יבנה ת"ו  

 

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.

פרשת השבוע

 

 

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

ארז יחיאל
אור ההלכה
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
975 אורחים

יצא לאור הספר "מנחת מרחשת" מאת הרה"ג אורן צדוק שליט"א

         
מספר צפיות: 29879
כ"ב אדר ה'תשע''ח

ברכותינו להגאון הרב אורן צדוק שליט"א

מחבר שו"ת אורן של-חכמים ב"ח
ראש בית ההוראה 'נזר ההוראה' הרצליה

ומרבני בית ההוראה 'פעולת צדיק'

לרגל הוצאת חיבורו החשוב
'מנחת מרחשת'

בירור גדר מאכל ה'לחוח'
ברכתו בקביעות סעודה וחיובו בהפרשת חלה

ניתן להשיגו: בבית הרב המחבר שליט"א, רחוב נתיבות המשפט 70 מודיעין עילית – 08-9743074

ובבני ברק: בבית המדרש פעולת צדיק רחוב המכללה 4, ובמשרדי פעולת צדיק רחוב קושניר 5

הספר כולל בתוכו שלשה חיבורים

מנחת מרחשת חיבור שנתחבר בענין מאכל ה'לחוח' שנוהגים יהודי תימן לאכלו. אמנם בשעה שבתימן היה עשוי מאכל זה בעיקרו מקמח קטנית של 'דורה', ועל כן ברכתו היתה ברכת 'שהכל'. מכל מקום כאן בארץ ישראל עיקר עשייתו הינה מקמח רגיל שהוא קמח חיטה. ואשר על כן הדיון בעניינו הינו מצד הוראת ההלכה ולא מכח מנהג שנהגו, היות שאין בו מסורת כלל. ולכן חיבור זה בא לברר גדרו של מאכל זה לאור המציאות המתחדשת כאן בארץ ישראל. והעולה מכח משא ומתן בדברי הש"ס והפוסקים. שגדרו של מאכל זה הוא כגדר לחם הנאפה. וברכתו הינה ברכת מזונות (היות שיש לו חורים מרובים, ועל כן אין תוארו כלחם גמור). אולם כאשר קובע עליו את סעודתו, מברך הוא עליו ברכת המוציא כדת כדין, עם נטילת ידים לפניה. והסקנו בחיבור זה שלכתחילה יראה לאכלה בתוך הסעודה. וכמו"כ לענין הפרשת חלה שיהא מפריש בלא ברכה.

מנחת פתים חיבור שבו אצורים מאות פסקי הלכה בענין הפרשת חלה בשפה צחה וברורה השווה לכל נפש, לידע פרטי הדינים בצורה יסודית. מדיון בגדרי המאכלים השונים, שיעורי ההפרשה, תקלות שמתרחשות בזמן ההפרשה, סדר ההפרשה כיצד, צירוף עיסות ומאפים זה לזה, ועוד. לחיבור זה נוסף נדבך חדש, והוא הערות 'תופיני מנחת פתים', בו מתבארים מקורות הדין הנפסק בהלכה, בתוספת חידושים בענין הפרשת חלה המתחדשים בפרט בזמנינו.

שיירי המנחה משא ומתן ובירור גדרו של מאפה הלחוח. חיבור זה נכתב בעקבות טיעונים שונים שנכתבו כנגד מחבר ספר זה, כדי להצדיק את ההוראה ברבים, בהגדרתו כמעשה קדירה. ובחיבור זה מתבארת ביתר שאת ובבירור מוחלט ההוראה הנזכרת בחיבור 'מנחת מרחשת'.

 

 

עטיפת הספר

 

מרן שליט"א מקבל לידיו את הספר מאת הרב המחבר שליט"א

 

מרן שליט"א מעיין בספר

הדפסשלח לחברהוסף תגובהשלח ידיעה חדשה

עוד על הפרק...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[301-302]
קדושת בני ישראל

 

 

 

 

 


 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

 

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מיני תבלין וקליות
טריתא

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד